En Güzel Datça Koyları

Datça’nın En Güzel Koyları

Bu yazımızda, Palamutbükü’nde konaklarken günü birlik ziyaret edip dönebileceğiniz mesafede bulunan birkaç Datça Koyları tavsiyesi yapıyoruz.

Palamutbükü Sahili

datça koyları

Tertemiz deniziyle meşhur Palamutbükü Sahil’i, birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Sahil için yeterli sayıda işletme bulunmaktadır. Şezlong kiralayabilirsiniz, yeme-içme aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kendi imkanlarınızla da ücretsiz bir şekilde plajı kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için https://www.egemasalibutikotel.com/palamutbuku-plaji/

Akvaryum Koyu (Gerence)

Palamutbükü’ne sadece 2 dakika uzaklıkta olan Gerence Koyu küçük ama bir o kadar da tatlı bir koydur. Suyu berrak ve turkuaz renk görünümüne sahiptir. Bir diğer ismi de Akvaryum Koyu olarak bilinir. Yol üzerinde aracınızı park ederek patika yoldan koya inebilirsiniz. Herhangi bir tesis yoktur.

Kurubük Koyu

Kurubük Koyu, Palamutbükü’ne 4km mesafede harika bir koydur. Ovabükü mevkiinden hemen önce olan bu koyda tesis yoktur. Kendi imkanlarınız ile mükemmel denizin tadını çıkarabilirsiniz. Koyun tepeden manzarası da çok güzeldir. Muhteşem fotoğraflar çekebilir, anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

HayıtBükü Koyu

Hayıtbükü, Palamubükü’ne sadece 15 dakika uzaklıktadır. Mesudiye Köyü’ne bağlı Hayıtbükü sahiliyle de göz doldurmaktadır. Rüzgar’dan korunaklı bir sahili var. Sahilde kum ve taş bir aradadır.

Bencik Koyu

İnbükü koyundan sonra MTA’nın Marmaris kamp alanına doğru dönünce yolunuz sizi bu koya götürür. İri taşlı sahile, tertemiz ve masmavi bir suya sahip bir koydur. Rohan Dilek Türk Plajı olarak da haritada yer almaktadır.

Karaincir Plajı

Karaincir plajı Palamutbükü’ne 35 km uzaklıktadır. Denizin sığ olması ve sahilin kum olması sebebiyle çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir. Karayolu ile ulaşımı da oldukça kolaydır.

Kargı Koyu

Kargı Koyu, Palamutbükü’ne 30KM mesafede olup, en meşhur Datça koyları arasında yer alır. Ulaşımı da kolaydır. Kendi imkanlarınızla konaklayabilir ya da şezlong kiralayabilirsiniz. Yeme içme için alternatifler mevcuttur.

Aktur Kurucabük Sahili

Kurucabük sahili Datça Aktur’da yer almaktadır. Palamutbükü’ne 47 km mesafededir. Tatil köyü olmasının yanı sıra dışarıdan giriş imkanı da bulunmaktadır.